تبلیغات
ّ دانلود آهنگ تیتراژ سریال ها و فیلم ها و ... - دانلود تیتراژ سریال شبهای برره.
دانلود آهنگ تیتراژ سریال ها و فیلم ها و ...
وبلاگ نوستالژیک برای پیرها و جوانان


در این مطلب از وبلاگ پیرها و جوانان (bornOLD) تیتراژ و آهنگ سریال " شبهای برره " را برایتان قرار دادیم. این آهنگ را میتوانید به همراه تصویری از پوستر سریال آن و همینطور چند عکس از سریال را به صورت رایگان و در یک فایل زیپ دانلود کنید. البته در ادامه مطلب ...   


توضیحات فیلم :

شب‌های برره، یکی از مجموعه‌های موفق طنز تلویزیونی ایرانی است. این مجموعه به کارگردانی مهران مدیری تولید و از شبکهٔ سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شد. نمایش این سریال از تاریخ دوم مهر ۱۳۸۴ آغاز شد و تا ۱۸ بهمن ۱۳۸۴ - آغاز ایام عزاداری ماه محرم - ادامه داشت.
این مجموعه که هر شب حدود ساعت ۲۰ (و در پایان دوران پخش حدود ساعت ۲۲) به وقت محلی پخش می‌شد، در هر قسمت داستانی مستقل را نقل می‌کرد که در روستای خیالی برره و در میان اهالی این روستا اتفاق می‌افتاد.
در زمان متوقف‌شدن پخش این مجموعه به دلیل روزهای عزاداری، اعلام شده بود که پخش آن بعد از این روزها از و در تاریخ ۲۷ بهمن از سر گرفته خواهد شد. اما، در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۸۴، در بخش خبری ساعت ۲۲ شبکهٔ سوم سیما اعلام شد که این مجموعه پایان گرفته‌است و برخلاف اعلام قبلی، قسمت‌های دیگری از این مجموعه پخش نمی‌شود.∗
تصویربرداری این مجموعه که در مراحل پیش‌تولید «راه‌آهن جابرآباد» نام داشت، از تاریخ ۲۹ مرداد ۱۳۸۴ آغاز شد. ∗
برخی از اصطلاحات و کلمات و افعال ساختهٔ نویسندگان مجموعه پس از چند سال بین مردم کاربرد دارد.

کیانوش استقرار زاده سردبیر یک روزنامه دهه ۲۰ است. او با نوشتن مقاله‌ای انتقادی به تبعید در نقاط دوردست ایران محکوم می‌شود. در بین راه در اتفاقاتی توسط یک مار (نشیمن گز) گزیده می‌شود. شیرفرهاد، پسر خان پایین برره او را به برره می‌آورد و...

وقایع این مجموعه در ایران درزمان رضاشاه اتفاق می‌افتد. البته در داستان‌های متفاوت این مجموعه اشارات زیادی به مسائل روز و مفاهیم امروزی وجود دارد. در قسمت‌هایی از این مجموعه (قسمت هفتاد به بعد) اشاراتی به شخصیت‌ها و موقعیت‌های دیگری که در مجموعه‌های پیشین به کارگردانی مهران مدیری - مانند پاورچین و نقطه‌چین - وجود دارد، نیز مشاهده می‌شود.

خرزوخان نام شخصیتی خیالی در مجموعه شب‌های برره بود. هنگامی که نظام دوبرره «گَرد نخود» استفاده می‌کرد و به فاز توهم می‌رفت با خرزو خان اختلاط می‌کرد.
پس از این مجموعه تلویزیونی، «خرزو» در زبان عامیانه به شخص نادیدنی، مخفی، شخصیت خیالی یا شخصی که وجود خارجی ندارد گفته می‌شود.

در زبان برره‌ای نوعی فعل به عنوان «فعل معکوس» وجود دارد که در آن گوینده در جملهٔ خود دقیقاً افعالی معکوس با نظری که می‌خواهد اعلام کند، انتخاب می‌نماید. مثلاً اگر بخواهد مهمانی که در خانه‌اش است هر چه زودتر آنجا را ترک کند می‌گوید: «تشریف داشته بیدید» («تشریف داشتید»). این نوع فعل در اصل کنایه‌ای به‌نظر می‌رسد به تعارف که به رای اکثریت جزو ویژگی‌های اخلاقی خاص ایرانیان است و در آن فرد بدلایلی منظور واقعی یا درخواست حقیقی خود را به زبان نمی‌آورد.
در میان برره‌ای‌ها غیبت‌کردن و رشوه و باج‌گیری ناپسندیده شمرده نمی‌شود.

در زبان برره‌ای به اول تمام افعال حرف «و» اضافه می‌شود و فعل سوم شخص جمع را به طور خاصی صرف می‌کنند. مثلا فعل «گفتن» را در زبان برره‌ای این گونه صرف می‌کنند: وَگوئَم، وَگوئی، وَگوئَه، وَگوئیم، وَگوئَند، ووی گولَنزجگ.
بَرَره یک روستای خیالی است که در سریال شبهای برره روستایی در نزدیکی فسا در استان فارس نام برده می شود و نام آن اولین بار در مجموعهٔ تلویزیونی پاورچین مطرح شد. پس از محبوبیت و شهرت بسیار برنامه طنز پاورچین، مجموعهٰ دیگری در سال ۱۳۸۴ بنام شبهای برره ساخته شد که حوداث آن در محیط روستای برره اتفاق می‌افتد. کارگردان این مجموعه که از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد، مهران مدیری است.
روستای برره به «پایین برره» و «بالا برره» تقسیم می‌شود. اهالی این دو در عین صمیمت نسبی و آشنایی، با هم چشم و هم چشمی، مشکلات و درگیری‌های بسیاری دارند.
مهم‌ترین محصول برره، نخود است که نقش مهمی در زندگی و آداب و رسوم مردم این روستا دارد. «نوچفْسْکو» نام غذای محلی برره است. این غذا شامل نخود پخته، سیب و شکر است و به شیوهٔ خاصی خورده می‌شود. از غذا های دیگر برره میتوان به «تخت حلقوف»، «خلنجون نخود»، «سوز سوز نخود»، «بیر بیر نخود» و «شام پسر سازون» اشاره کرد. (در شبهای برره)

رسم و رسوم، عادات، تکیه کلام‌ها و حتی ضرب‌المثل‌ها اهالی این روستای تخیلی رواج بسیاری بین مردم یافت و این روستای تخیلی احتمالاً نزد عامهٔ مردم ایران حتی مشهورتر از روستاهای واقعی است.
از چشمگیرترین مشخصات برره، ویژگی‌های فرهنگی‌ای است که برای این قوم خیالی در داستان‌های این مجموعه درنظر گرفته شده است.
ویژگی این مجموعه‌ها آفرینش قومی فرضی با خرافه ها، تابوها (باورهای قومی)، آداب و رسوم و گویش خاص خود است که به کنایه آداب سنتی مردم ایران و ویژگی‌های ناپسند اخلاقی آنها را به سخره می‌گیرد. منفعت طلبی، باج خواهی، دو رویی، تنبلی، آدم فروشی، تعصب، اعتیاد، روشنفکر ستیزی، تحقیر متفکران، زن ستیزی (و البته نقطه مقابل آن زن ذلیلی) و... موضوع‌هایی است که این مجموعه تاکنون به آن پرداخته است.

یکی از این ویژگی‌ها گویش برره‌ای است که لهجهٔ محلی رایج در این روستاست و با کلماتی جدید و منحصر به خود چون هَشْتَبْلَکو، پاچه‌خاری، در وَکردن و... به تکیه‌کلام‌های طنزآلود رایج در زبان ایرانیان تبدیل شده است.

یکی از این ویژگی‌ها گویش برره‌ای است که لهجهٔ محلی رایج در این روستاست و با کلماتی جدید و منحصر به خود چون هَشْتَبْلَکو، پاچه‌خاری، در وَکردن و... به تکیه‌کلام‌های طنزآلود رایج در زبان ایرانیان تبدیل شده است.

یکی از این ویژگی‌ها گویش برره‌ای است که لهجهٔ محلی رایج در این روستاست و با کلماتی جدید و منحصر به خود چون هَشْتَبْلَکو، پاچه‌خاری، در وَکردن و... به تکیه‌کلام‌های طنزآلود رایج در زبان ایرانیان تبدیل شده است.

پس از موفقیت مجموعهٔ «پاورچین»، مرزهای روستای خیالی «برره» به تدریج گسترده‌تر شد، تا جایی که در آخرین کار مدیری - «شب‌های برره» - به نظر برخی، این روستا می‌تواند تصویری استعاری از اوضاع فرهنگی-سیاسی ایران امروز باشد. بنابراین نظر، برره یک جغرافیای فرهنگی ناکجاآبادی است که محلی شده برای نشان دادن پیچدگی‌ها و مسائل امروزهٔ ایران و ایرانی‌ها.


نویسنده :  پیمان قاسم خانی (و پیمان قاسم خانی، مهراب قاسم خانی، سروش صحت، حمید برزگر، خشایار الوند، امیر مهدی ژوله، بهاره رهنما، محمد رضا آریان و محسن چگینی)

کارگردان : مهران مدیری.

بازیگران :   سیامک انصاری در نقش کیانوش استقرار زاده   ،   شقایق دهقان در نقش سحرناز برره   ،   محمد شیری در نقش سالار خان   ،   فلامک جنیدی در نقش شادونه خانم   ،   مهران مدیری در نقش شیر فرهاد برره   ،   حسن شکوهی در نقش ببری خان   ،   بهنوش بختیاری در نقش لیلون برره   ،   سعید پیردوست در نقش سردار خان   ،   فاطمه هاشمی در نقش شاخ شمشاد دوبرره   ،   رضا شفیعی جم در نقش کیوون بالا برره   ،   هادی کاظمی در نقش نظام دوبرره   ،   ساعد هدایتی در نقش جان نثار برره   ،   اصغر حیدری در نقش دکتر جکول   ،   محمدرضا هدایتی در نقش یاور طغرل   ،   مختار سائقی در نقش سر جوخه   ،   علی کاظمی در نقش بگوری برره   ،   شایان احدی فر در نقش ملیجک برره   ،   سیدجلال طباطبایی در نقش تیمور قهوه چی   ،   احمد ایراندوست در نقش غول برره.

سایر عوامل :  تهیه کنندگان: مجید آقاگلیان و حمید آقاگلیان     -       تصویر برداری: بابک بذر افشان    -     موسیقی: بهرام دهقانیار (خواننده تیتراژ: مهران مدیری)    -     ضبط موسیقی، دستیار آهنگساز: ایمان تخمیری    -     مدیر چهره پردازی: حمید میهن دوست     -      مدیر تولید: حسن شکوهی     -       مجری طرح: محسن چگینی.

دانلود آهنگ :


  دانلود رایگان آهنگ با لینک اصلی

  دانلود رایگان آهنگ با لینک کمکی

  حجم فایل : 4069  کیلوبایت

  فرمت آهنگ :  ام پی تری (mp3)

  زمان آهنگ : 187  ثانیه

  خواننده :  مهران مدیری. 

منبع تهیه این مطلب : سایت www.bornold.ir

 

محبوب کن - فیس نما ارسال به دنبالر دات کام


نوع مطلب : بعد از دهه هشتاد، آهنگ تیتراژ سریال ایرانی، 
برچسب ها : دانلود آهنگ تیتراژ سریال طنز برره، متن آهنگی که حین سریال پخش میشد، تیتراژ ابتدا و انتهای فیلم، آهنگی که موقع نوشتن اسامی پخش میشد، موسیقی خالی و بدون کلام، آهنگ نوستالژیک و خاطره انگیز، آهنگ بی کلام برای آرامش،
لینک های مرتبط :شنبه 15 آذر 1393 :: نویسنده : پرهام وخشور
سه شنبه 24 مرداد 1396 11:16 ق.ظ
bookmarked!!, I like your web site!
دوشنبه 12 تیر 1396 05:03 ب.ظ
I drop a leave a response when I like a article on a website or I have something to valuable to contribute to the
discussion. Usually it's caused by the sincerness communicated in the article I read.
And on this post دانلود آهنگ تیتراژ سریال ها و فیلم ها
و ... - دانلود تیتراژ سریال شبهای
برره.. I was actually excited enough to drop a comment :-) I actually
do have 2 questions for you if you tend not to mind. Is it
only me or do some of the remarks appear like written by brain dead people?
:-P And, if you are writing on other online sites, I would like
to keep up with anything fresh you have to post. Could you list the complete urls of your communal sites like your Facebook page,
twitter feed, or linkedin profile?
شنبه 3 تیر 1396 05:22 ب.ظ
Hiya very nice web site!! Man .. Excellent .. Superb ..

I'll bookmark your website and take the feeds also?

I'm satisfied to find a lot of useful information right here within the put up, we want develop extra techniques on this regard,
thank you for sharing. . . . . .
شنبه 30 اردیبهشت 1396 01:50 ق.ظ
Fascinating blog! Is your theme custom made or did
you download it from somewhere? A theme like yours with a few
simple adjustements would really make my
blog jump out. Please let me know where you got your design. Kudos
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : پرهام وخشور
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
سن واقعیتان چند است ؟

فروشگاه عموبقال
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

صفحه ما در فیس نما :

صفحه ما در فیس نما